Pomoc

Sposób użytkowania

  1. Podczas rozpakowywania mebli należy unikać ostrych narzędzi.
  2. Meble tapicerowane często pakowane są próżniowo. Po rozpakowaniu, aby nabrały odpowiedniego kształtu, należy je wyklepać i wygładzić ręką a następnie pozostawić do wyprostowania zagnieceń materiału. Wygładzać należy od środka mebla/poduszki do krawędzi mebla.
  3. W celu uniknięcia uszkodzeń, nie należy przenosić mebli chwytając za obicia. Przenosić meble należy zawsze za elementy twarde konstrukcyjne.
  4. Nie należy poddawać mebli punktowym, mocnym naciskom. Może to doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych konstrukcji jak również powłoki zewnętrznej w postaci rozdarć.
  5. Meble należy ustawić nie bliżej niż 1,5 m od źródeł ciepła.
  6. Powinno się unikać wystawienia mebli na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz, mróz, słońce.
  7. Ustawiając mebel należy zadbać by nie był wystawiony na powtarzalne i ustawiczne tarcie np. na szlakach komunikacyjnych. Może to doprowadzić do trwałych zabrudzeń oraz zmiany właściwości tkaniny.
  8. Do czyszczenia mebli należy używać miękkich szmatek i ręczników. Tarcie i próba „doczyszczenia” punktowego może trwale uszkodzić tkaninę.
  9. Ważne jest, aby mebel był użytkowany równomiernie na całej powierzchni. Jeżeli np. w sofce dwuosobowej zawsze będzie używana jedna strona, zużyje się ona szybciej i mogą wystąpić różnice w twardości oraz kolorze mebla na części użytkowanej intensywnie a części nieużytkowanej (fałdowanie się i marszczenie nie jest wadą, lecz naturalnym objawem użytkowania).
  10. Należy uważać na kontakt innych tkanin z meblem. Należy pamiętać, że niektóre materiały typu jeans mogą barwić inne materiały przy kontakcie. Narzuty/koce z długim włosem mogą trwale łączyć się z tkaniną mebla tworząc nieusuwalne „kulki”.